EntertainmentNews

बिहेमा सालीले भिनाजूको जुत्ता लुकाइन्, दुलाहाले यस्तो गरे हरकत, दुलहीले बोलाइन् प्रहरी

बिहेमा केटी पक्षले दुलाहाको जुत्ता लुकाउने, दुलाहाले केही रकम दिने र केटी पक्ष बिशेषत दुलाहाका सालीहरुले जुत्ता फिर्ता दिने हिन्दु बिवाहमा एक चलन हो । तर यस्तो चलनका कारण बिहे नै भाँडिएको छ भने दुुलाहा प्रहरी चौकी पुुगेका छन् । यो घटना भारतको हो । त्यहाँ उत्तर प्रदेशको मुजफ्फरनगरमा रहेको सिसौली गाउँमा उक्त घटना भएको हो ।

त्यहाँ के भयो भने त्यहाँ एउटा विवाह समारोह हुने थियो । दुलहीले जन्ती ल्याए । अब समाचार यो छ कि दुलाहा आफ्नै विवाहबाट खाली हात फर्केका थिए । जन्ती सहित गएका दुलहाले केटीको पक्षमा केही महिलाहरूसँग नराम्रो ब्यवहार गरे । त्यसपछि उनी दुलही लिएर होइन, उनलाई लिन प्रहरी चाँही आए ।

कुरा बिग्रिन सुरु भयो जब चलेको चलनका कारण, त्यहाँ जुत्ता लुकाउने विधि थियो । केटीहरूले दुलहाका जुत्ता लुकाए । अब यस्तो हुन्छ कि दुलहाले पैसा नदिएसम्म उसको जुत्ता फिर्ता हुँदैन । ठ्याक्कै त्यस्तै भयो । तर २२ वर्षीय दुलहा विवेक कुमार यस विषयमा धेरै रिसाए ।

उनले जुत्ता लुकाउने महिलालाई नराम्रो ब्यवहार गर्न थाले । दुलाहाका साली र अन्य नातेदारहरूले विवेकलाई शान्त पार्न निकै प्रयास गरे । तर अर्कोको कुरा सुन्न तयार उनी तयार भएनन् । यसको विपरीत, उसले एक मानिसलाई थ प्प ड समेत जमाए ।

चाखलाग्दो कुरा के भयो कि दुलहीलाई यो सबैको कारण दुखी बनायो । उनले बिहे नै क्यान्सिल गरिन् । जन्तीलाई त्यसपछि खाली हात दुलाहाको घर पठाइएको थियो । तर केटा, उनको बुबा र दुई आफन्तहरू समातिए । पुलिसलाई सूचित गरिएको थियो ।

तब सबैले एक सम्झौतामा पुगे । केटाहरूले दहेजमा १० लाख रूपैयाँ लिएका थिए । उक्त रकम फर्काउने कुरामा सहमत भयो । भारतीय समाचारका अनुसार एसएचओ वीरेन्द्र कासानाले भने, कुनै पनि पक्षले लिखित गुनासो पेश गरेको छैन ।

 

Related Articles

Back to top button