InternationalNews

मलेसियाबाट घर आउँदै हुनुहुन्छ? यसरी हुँदैछन् हप्तामा चार उडान

कोरोना महामारीका कारण बन्द भएको हवाई उडान फेरि संचालन भएसंगै मलेसियाको क्वालालम्पुर-काठमाडौँ सातामा ४ उडान हुने भएको छ ।मलेसियास्थित नेपाली दूतावासले एक सूचना जारी गर्दै क्वालालम्पुरदेखि काठमाडौँको लागि सातामा ४ वटा उडान हुने जनाएको छ । ती उडान दुई पटा नेपाल एयरलाईन्स र दुईवटा मलेसियाका एयरलाईन्सका हुनेछन् ।

नेपाल जाने टिकट लिनुअघि आफूसँग भएका कागजातहरु (राहदानी, ट्राभल डकुमेण्ट, भिसा,चेक आउट मेमो) को मान्य अवधी ख्याल गर्न समेत दूतावासले अनुरोध गरेको छ ।मलेसियाबाट स्वदेश फर्किने नेपालीहरुले ७२ घण्टाभित्रको पीसीआर परीक्षण गरेर रिपोर्ट नेगेटिभ भएको प्रमाण पत्र तथा सीसीएमसीले जारी गरेको फारम भरेर बारकोड अनिवार्य रुपमा साथमा हुनुपर्नेछ ।

काठमाडौं पुगेपछि ५ दिनसम्म अनिवार्य होटल क्वारेन्टिनमा बस्नुपर्नेछ । काठमाडौँमा पनि पीसीआर परीक्षण गरिनेछ ।  रिपोर्ट नेगेटिभ आएमा १० दिन होम क्वारेन्टिनमा बस्नेगरी घर जान दिइने छ ।कोरोनाविरुद्धको दुवै खोप लगाएरहरुलाई भने अबदेखि १० दिन होम क्वारेन्टिनमा बस्ने गरी सिधै घर जान दिने भएको छ ।

संस्कृति पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले जारी गरेको आदेश २०७८ मा विदेशबाट स्वदेश फर्किने यात्रुले खोपको मात्र पूरा गरी प्रमाणपत्र साथमा भएमा र कोरोना परीक्षणको रिपोर्ट नेगेटिभ भएका यात्रुलाई १० दिन होम क्वारेन्टिनमा बस्ने गरी सिधै घर जान अनुमति दिने व्यवस्था गरेको हो ।

Related Articles

Back to top button