News

तीन ह’प्ता वितिसक्दा पनि साउदीबाट आएन काशीराजको श’व

कपिलवस्तु : साउदी अरेवियाको अल्जोफ सहरमा रोजगारीको सिलसिलामा रहेका बुद्धभूमि नगरपालिका १ विरपुरका ४९ वर्षीय काशीराज अधिकारीको श’व ३ हप्ता भइ सक्दा पनि नेपाल आउन ल्याउन छैन । गत वैशाख २३ गते उनको अल्जोफ सहरमा मृ’त्यु भएको परिवार स्रोतले बताएको छ । 

साउदी अरेवियामा मृ’तकका अन्य साथीसँग सम्पर्क हुन नसक्दा र आफूहरुको श’व ल्याउन सक्ने पहुँच नहुँदा मृ’तक काशीराजको शव नेपाल ल्याउन नसकिएको मृ’तकका भाइ शेरबहादुर अधिकारीले बताए । पतिको श’व घरसम्म ल्याउन नसक्दा उनकी पत्नी लक्ष्मी भूषाल सहयोगका लागि दैनिकजसो भौतारिने गरेकी छिन् । 

उनका पति ४९ वर्षीय काशीराज अधिकारीको गत वैशाख २३ गते साउदी अरेवियाको अल्जोफमा मृ’त्यु भएको खबर उनले पाएकी थिइन् । तर आजसम्म पनि श:व ल्याउन नसक्दा पति वियोगको पीडा लिएर शव घर ल्याउन चौतर्फी हारगुहार गर्दै हिँडेकी छिन् । 

श्रीमानको श’व ल्याउन पहल गरिदिन आग्रह गर्दा जिल्ला प्रशासनबाट खासै पहल हुन नसकेको उनको गु’नासो छ । १२ वर्षदेखि साउदी अरेवियामा काम गर्दै आएका उनका काशीराज यस वर्षको दशैंमा घर आउने योजनामा थिए।

४ वर्ष अघि पछिल्लो पटक आफ्ना पति साउदी अरेविया गएको उनले बताइन् । गाउँमा वन क्षेत्रमा घर बनाइ बसेका मृ’तक काशीराजका परिवारको जग्गा जमिन छैन । मृ’तक अधिकारीकी श्रीमती र २ छोरी र १  छोरा छन्। उनीहरु सबैको खर्च मृ’तक अधिकारीले नै व्यहोर्दै आएका थिए। तर उनको मृ’त्युसँगै अधिकारी परिवारमा बज्रपात परेको छ ।

अधिकारीको श’व ल्याउनका लागि वडादेखि नगरपालिकाहुँदै पीडित जिल्ला प्रशासन कार्यालय तौलिहवा धाइरहेका छन् । तर उनीसँग काशीराजको मृ’त्यु दर्ता प्रमाण पत्र नहुँदा जिल्ला प्रशासन कार्यालबाट पहल अघि बढ्न नसकेको मृ’तक अधिकारीका आफन्त अच्युत अर्यालले बताए ।

पतिको मृ’त्युको खबर साउदी अरेवियाको कम्पनीबाटै आफूलाई आएको र कम्पनीले प्रक्रिया मिलाएर शव घर पठाइदिने आवश्वासन प्राप्त भएको लक्ष्मीले बताइन्। मृ’तक अधिकारीको पत्नी लक्ष्मीले भनिन्,’३ हप्ता बढी हुँदा पनि श’व अझै आउन सकेको छैन ।'(अन्नपूर्ण पोष्ट बाट)

Related Articles

Back to top button