NewsVideo

काठमाडौँ बागबजारका बाउ छोरीलाई सहयोगको ओइरो, मन्त्री समेत भेटन आइन, सहयोग गरिन किन माफी मागे आज हेर्नुस (भिडियो सहित)

काठमाडौं | काठमाडौंको बागबजारको एउटा कोठामा परिवारका सदस्यसहित कष्टकर जीवन बिताइरहेका अस्वस्थ डिल्लीबहादुर कार्कीलाई अन्तत: विभिन्न सहयोगी मनहरुले सहयोग गरेका छन् कार्कीको दयनीय अवस्थाका बारेमा सामाजिक सञ्जालमार्फत समाचार तथा भिडियोहरु सार्वजनिक भएपछि उनलाई विभिन्न व्यक्तित्वहरुले सहयोग गरिरहेका छन् ।दोलखाको शैलुङ निवासी कार्कीको करिव एक वर्षअघि रुखबाट सेउला झार्ने क्रममा लडेर आधा शरिर नचल्ने भएको छ ।

एकातिर कोरोना महामारीको पीडाले कोठा भित्रै थुनिनु पर्ने बाध्यता तथा अर्कोतिर सम्पूर्ण सम्पत्ति आफ्नो उपचारमा खर्च गरेका र्काी तथा उनको परिवार अति नै विपन्न बन्न पुगेको छ । हेर्नुस आज पनि नयाँ सहयोगहरु आइरहेको छ | सहयोगको ओइरो, मन्त्री समेत भेटन आइन, सहयोग गरिन किन माफी मागे आज हेर्नुस यो पनि पढौं
थानेश्वरले “छुट्नलाई पो रैछ क्यारे “लाईभ गाउँदा यसरी भावुक बने (भिडियो सहित ) काठमाडौं । हरेक शुक्रबार सार्वजनिक हुने गायक तथा सारङ्गीवादक हेमन्त कान्छा रसाइलीको ‘सारङ्गी सँग’ कार्यक्रममा पछिल्लो शृङ्खलामा लोकप्रिय गायक थानेश्वर गौतमलाई प्रस्तुत गरिएको छ ।

कार्यक्रममा थानेश्वर गौतमका संघर्षसँगै उनको स्वरमा रहेको सांगीतिक सिर्जनाहरु पनि प्रस्तुत गरिएको छ । पछिल्लो समय अत्याधिक मन पराइएको कार्यक्रम ‘सारङ्गीसँग’को रुचाइएको शृंखलाको रुपमा गौतमको सिर्जनालाई लिइएको छ ।

छुट्नलाई पो रैछ क्यारे सानु
तिम्रो मेरो यति धेरै माया बसेको

यतिबेला यो गीत सबैको मुखमा झुन्डिन सफल भएको छ । सामाजिक सञ्जाल, टिकटकदेखि सबैतिर यही गीतको चर्चा छ । क्लासिकल अलापबाट उठान गरेर गजल शैलीमा तयार यो गीत जतिले सुनेका छन्, ती सबैले ‘नेपाली संगीतमै एउटा फरक प्रयोग’ भनेका छन् ।

गायक गौतम ललितकला क्याम्पसबाट संगीत विषयमा स्नातकोत्तर गर्ने पहिलो ब्याचको विद्यार्थीसमेत हुन् । उनका जीवनका संघर्ष र स्वर प्रस्तुत गरिएको कार्यक्रम सारङ्गीसँगको भिडियोः

Related Articles

Back to top button