HealthNews

तीन तले घरको छतबाट ख’सेर सधैको लागि बिदा भईन गीता

सर्लाहीको बरहथवामा हिजो दिउँसो तीन तले घरको छतबाट ख’सेर एक महिलाको ज्या’न ग’एको छ। बरहथवा नगरपालिका वडानं. ५ बस्ने पूर्णबहादुर थापा मगरकी श्रीमती ५१ वर्षीय गीताको शनिबार आफ्नै तीन तले घरको छतबाट ख’सेर ज्या’न गएको हो। आज बिहान ७ बजेतिर लुगा सुकाउने क्रममा अचा’नक छतबाट ख’सेकि हुन्।

ग’म्भीर घा’इते भएकी मगरको उपचारका क्रममा नेशनल मेडिकल कलेज वीरगन्जमा दिउँसो करिब साँढे २ बजे मृ,त्यु भएको इलाका प्रहरी कार्यालय बर हथवाले जानकारी दिएको छ । मृ,तकका श्रीमान पूर्णबहादुरले सोही घरमा मुनलाईट आवासीय विद्यालय सञ्चालन गर्दै आएका छन्।

यस्तै ,चर्चित गीत तिजको लहर आयो बरिलै का रचनाकार चेतन कार्कीको निधन भएको छ । उनी संक्रमित भएर अस्पतालमा भर्ना भएका थिए । उपचारका क्रममा उनको ८३ वर्षको उमेरमा नि’धन भएको हो । उनी गीतकार तथा चलचित्र निर्देशक पनि थिए । सं’क्रमित भएपछि एक साताअघि छाउनीस्थित सैनिक अस्पतालमा भर्ना भएका उनको आइतवार विहान नि’धन भएको हो ।

कार्कीको परिवारसँग सम्पर्कमा रहेका फोटो पत्रकार विकास रौनियारले घ’टनाको पुष्टि गरेका हुन् । शनिबार दिउँसोसम्म कार्कीको अवस्था राम्रै रहेको बताइएको थियो। तर बेलुकीदेखि उनको स्वास्थ्यमा स’मस्या आएको र आइसीयूमा भर्ना गरिएको रौनियारले बताएका छन् । कार्कीको आइतवार विहान साढे १० बजेतिर नि’धन भएको परिवारले जनाएको छ।

कार्कीको परिवारमा श्रीमती र दुई छोरा छन्। कार्कीको परिवारका अन्य सदस्यहरु आइसोलेसनमा छन्। उनले ‘तिजको लहर आयो बरिलै’ र ‘कलिलो तामालाई सोधे रामालाई’ जस्ता लोकप्रिय गीत रचना गरेका थिए। उनले यीलगायत नेपाली जनजिब्रोमा झु’ण्डिएका कैयौं गीत रचना गरेका छन् भने चर्चित फिल्महरु निर्देशन गरेका छन्।

Related Articles

Back to top button