InternationalNews

जब ५५ जना कलिला बालिकाहरुको बनाइयो एकै चि’हान

अफगानिस्तानमा ५५ जना क’लिला बिद्यार्थीहरुको एकै चि’हान बनाइएको छ । अफगानिस्तानका सरकारी अधिकारीहरूले भनेका छन् कि पश्चिम काबुलको एउटा स्कूलमा भएको ब म बि ष्फो टमा कम्तिमा ५५ जना मानिस म रे का छन् । त्यसमा धेरै जसमा छात्राहरू विश्वास गरिन्छ ।

घट’नामा कम्तिमा १५० जना घाइ’ते भएको बताइएको छ जुन घट’ना दिया ए बर्चीको शिया बहुसंख्यक टोलमा भएको थियो । कुनै समूहले अझै यो जिम्मेवारी लिएको छैन । विद्यालय तीन सिफ्ट सञ्चालन हुने गर्दछ, जसमध्ये दोस्रो सिफ्ट छात्राहरूको हो, शिक्षा मन्त्रालयका प्रवक्ता नाजिबा अरियनले भनिन् ।

काबुलको दश्त ए बार्ची क्षेत्रमा भएको भयावह ह म ला एक घृ णि त कार्य हो, ईयूको मिसन अफगानिस्तानले ट्विटरमा भनेको छ । बालिका विद्यालयमा मुख्यतया विद्यार्थीहरूलाई लक्षित गर्नु भनेको अफगानिस्तानको भविष्यमा आ क्र म ण गर्नु हो ।

सामाजिक सञ्जालमा सय्यद अल शहदा स्कूल अगाडि सडकमा र ग त का दाग भएका झोला र पुस्तक देखिन्छन् । स्वास्थ्य सेवाको प्रवक्ता गुलाम दस्तीगर नाजरीले भने, क्रो धि त भी’डले घा’इतेहरुलाई बाहिर निकाल्ने प्रयासमा जुटेका एम्बुलेन्स र कामदारहरुलाई समेत कु ट पी ट गरे ।

मुहम्मद अली जिन्ना अस्पतालमा, दर्जनौं व्यक्ति र क्त दान गर्न लाइनमा उभिएका थिए जब परिवारका सदस्यहरूले पर्खालमा टाँसिएको दु’र्घटना परेकाहरुको सूची जाँच गरे । ग’म्भीर घा’इतेहरुलाई तत्काल श’ल्यक्रियामा लगिएको थियो । एसोसिएटेड प्रेस पत्रकारहरूले अस्पतालको हलवे र कोठामा कम्तिमा २० वटा श’व देखेको रिपोर्ट गरे।

Related Articles

Back to top button